LajmeZgjedhjet 2021

Sa vota mori Bekë Berisha i AAK’së?

Numri 4 në listën e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bekë Berisha është një ndër personat më të votuar nga elektorati i AAK’së, shkruan Gazeta Express.

Edhe në këto zgjedhjet Berisha mori besim nga elektorati i kësaj partie, teksa ende nuk dihet nëse i njëjti ka fituar vota të mjaftueshme për të deputet.

Vetëm në katër qytete, Berisha arriti të marr 4 mijë e 028 vota.

Bëhet fjalë për qytetin e Pejës, Deçanit, Gjakovës dhe Suharekës. /Express

Më poshtë mund t’i shini votat e tij në këto qytete:

Pejë: 1236

Deçan: 327

Gjakove: 552

Suhareka: 178

Istog: 1735

Postime të ngjajshme
Lajme

Ish-ministri tregon se kur do të formohet Qeveria e re

Lajme

A do të kandidoj Ukë Rugova për kryetar të LDK-së?

Lajme

Vdes nga koronavirusi burri i ish-deputetes

Lajme

Ndërron jetë gruaja e veprimtarit Adem Demaçi