Zgjedhjet 2021

Sa shpenzuan partitë për fushatë në zgjedhjet e kaluara

Në bazë të raporteve financiare të partive politike të deklaruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, partia që ka shpenzuar më shumë për fushatë është Lidhja Demokratike e Kosovës.

Në zgjedhjet e fundit, LDK’ja ka shpenzuar për fushatë 735 mijë e 541 euro, Vetëvendosja 451 mijë e 979 euro, AAK’ja 346 mijë e 544 euro dhe PDK’ja 316 mijë e 346.

Më poshtë gjeni infografikën e REL’it për shpenzimet që kanë bërë partitë për fushatë edhe në zgjedhjet e vitit 2010 dhe 2017.

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Ku u votua më shumë Vjosa Osmani?

LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori Behgjet Pacolli në zgjedhje

LajmeZgjedhjet 2021

Vjosa Osmani shkruan historinë, është personi më i votuar ndonjëherë në Kosovë

LajmeZgjedhjet 2021

Sa vota morën ata që iu bashkuan VV’së pak para zgjedhjeve