Lajme

“Sa para ia keni dhuruar Albin Kurtit?” – flet zv/ministri që thotë se ndihmoi liderin e VV-së

Biznesmeni shqiptar nga Gjermania, njëkohësisht zëvendësministër i Punëve të Jashtme, Bekim Brestovci, ka thënë se ai, bashkë me miq të tij në diasporë, disa vjet më parë e kanë ndihmuar financiarisht Albin Kurtin, liderin e Lëvizjes Vetëvendosje.

Brestovci, i cili është pjesë e Nismës Socialdemokrate, ka thënë se para se të bëhej pjesë e Nismës e kishte ndihmuar financiarisht LVV-në.

I pyetur nga gazetari Ilir Mirena në lidhje me shumat e parave që ai ka dhuruar në formë donacioni për LVV-në, Brestovci ka preferuar të mos shpalos shifra.

“Nuk kisha dasht me jap shifra, për hirë të miqve të mijë. E kom ndihmu sepse kam qenë njëri prej njerëzve që kam mendu se Lëvizja Vetëvendosje është e mira e shtetit. Cdo kontakt që kam pas me Albin Kurtin kam kuptu që Albin Kurti nuk është e mira e këtij vendi”, ka thënë Brestovci.

Brestovci ka thënë se Kurti ndërton kauza të rrejshme për të përfituar politikisht.

Postime të ngjajshme
Lajme

Këto janë simptomat e llojit të ri të koronavirusit

Lajme

Geci poston një artikull gazete nga viti 1998: Albin Kurti thoshte se kush e mbështetë Amerikën dhe Rugovën është kundër Kosovës

Lajme

Behgjet Pacolli tregon sa para ka ndarë për të ndihmuar Thaçin, dhe të tjerët në Hagë

Lajme

Duda i përgjigjet Gecajt të LDK-së