Sport

Sa do t’i kushtojë Unitedit shkarkimi i Solskjaerit

Manchester United do të detyrohet t’i paguajë një shumë të madhe Ole Gunnar Solskjaerit pas shkarkimit të bërë.

Skuadra e drejtuar nga norvegjezi pësoi një tjetër disfatë të turpshme në ligë, duke humbur 4-1 ndaj Watfordit të shtunën.

Humbja në Vicarage Road i lë Djajtë e Kuq në vendin e shtatë, me 12 pikë larg liderit të ligës, Chelsea.

Norvegjezi tashmë ishte në qendër të kritikave, sidomos pas humbjes ndaj Liverpoolit 5-0 në shtëpi dhe Manchester City, po ashtu si vendas.

Por, shkarkimi i tij do të ketë një çmim të lartë, me The Sun që pretendon se klubi do t’i duhet të paguajë Solskjaer 7.5 milionë funte.

Atij do t’i duhej t’i jepej një pagë e plotë një viti si pjesë e largimit nga klubi i Old Trafford.

Kjo do ta vendoste atë në vendin e pestë në listën e trajnerëve më të paguar në Ligën Premier.

Manchester United tani drejtohet përkohësisht nga Michael Carrick, derisa në emërimin e një trajneri të ri.

Related posts
Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *