EkonomiLajme

Rritje marramendëse e çmimit të naftës pasi u zbulua vaksina kundër koronavirusit

Çmimi i naftës në ShBA ka shënuar rritje enorme pasi u zbulua vaksina kundër koronavirusit.

Dy kompanitë, “Pfizer” dhe “BioNtech” sot dhanë lajmin se vaksina që ata kanë zhvilluar funksionin 90% kundër koronavirusit.

Menjëherë pas këtij lajmi, një fuçi naftë në ShBA nga 3.88 dollarë u bë 41.02 dollarë.

“Çmimet e naftës janë duke reflektuar pritshmëritë e zbulimit të suksesshëm të vaksinës, pasi që njerëzit do të dalin në rrugë dhe do të jenë në fluturime dhe kërkesa do të rritet”| u shprehë Andrew Lipow, presidenti i firmës së Houston, “Lipow Oli Associates” për Fox Business.

Postime të ngjajshme
Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Lajme

Ky është numri i rasteve të reja me COVID-19

Lajme

Skandaloze, familja shumëanëtarëshe nga Kosova refuzon testimin në Gjermani, intervenon policia

Lajme

Nisma Socialdemokrate bëhet me katër deputetë të rinj, këta janë emrat