Blic Plus

Rrëfimi i të riut, si ia vodhi e dashura parat për tre vjet rresht

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një person anonim ka treguar se si e dashura ia ka vjedhur paratë për tri vjet rresht.

Duke e kuptuar këtë ky person ka kërkuar ndihmë nga personat e tjerë dhe psikolog. Ai në një postim ka pyetur se çfarë të bëjë?

Më poshtë gjeni rrëfimin:

Pyetje: Përshëndetje! Nuk e di se si të tregoj se çka është duke ndodhur në jetën time. Për të filluar, kam qenë në lidhje me të dashurën time për 3 vite. Vitin e kaluar, ne vendosëm të jetojmë së bashku dhe pasi u shpërngulem në një shtëpi, e kam zbuluar tipare të caktuara që më kanë lënë shumë të shqetësuar, raporton “Etimes”.

Në raste të caktuara, kam gjetur se një shumë e madhe të parave të mija mungonin në kuletën time. Menjëherë kam dyshuar në shërbëtoren time dhe fillova ta mbaj kuletën në një vend të sigurt. Edhe pasi e kam bërë ketë, kam vërejtur të njëjtën gjë. Vetëm unë edhe e dashura ime kishim çelsin e atij vendi sekret. Kështu, një ditë me shumë hezitim, e pyeta atë se a është duke më marr para nga kuleta, transmeton lajmi.net.

Në fillim, ajo refuzoi, por më vonë ajo e pranoi që ka marr para nganjëherë. Së fundmi kam nxjerrur një shumë më të madhe për të paguar qiranë dhe pasi do të takoja pronarin në vikend, i kam lënë paratë në dollap. Në ditën e pagesës, isha i habitur pasi pash që e gjithë shuma mungonte. Kur u përballa me tëë dashurën ajo më tha që ju kanë nevojitur të paguajë kreditin e bankës dhe ka harrur të më tregoj, isha i shokuar. Në anën tjetër, ajo është një person shumë i mirë dhe e kujdesshme dhe unë e dua. Ajo ka kërkuar falje për sjelljen e saj, por unë nuk e di se a mund t’i besoj më. Çfarë të bëjë?

Një psikolog iu është përgjigjur. Një situatë e tillë mund të jetë mjaft problematike dhe mund të shkaktoj shumë probleme në lidhjen tuaj. Është e kuptueshme që për momentin jeni duke u përballur sa i përket besimit në të. Megjithatë, është e dobishme ta keni parasysh kohën që keni kaluar bashke dhe të përpiqeni të përcaktoni se çfarë e ka bërë atë të bëjë këtë gjë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën