Sport

Rrahmani te Napoli, kjo është vlera e transferimit të tij

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Amir Rrahmani është shumë pranë kalimit te Napoli, teksa së fundmi është arritur marrëveshja edhe me klubin e tij të Veronës.

Të kaltrit e drejtuar nga Gennaro Gatusso po punojnë për të përforcuar skuadrën në këtë afat kalimtar dhe i kanë të qarta objektivat.

Sipas gazetarit të njohur italian Gianluca Di Marzio, drejtuesit e Napolit kanë pasur një takim ditën e djeshme me përfaqësues të Veronës, dhe kanë arritur marrëveshjen për transferimin e mesfushorit Amrabat dhe Rahmanit te ekipi i Gatussos.

Tashmë për Rrahmanin është arritur gjithçka, por po pritet të arrihet marrëveshja edhe me mesfushorin maroken, i cili nuk po gjen gjuhën e përbashkët me Napolin, për sa i përket çështjes së kontratës.

Mbrojtësi kosovar do i kushtojë arkave të Napolit 14 milionë euro dhe do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me 1.5 milionë euro në sezon.

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv