Lajme

Rrahet kryetari i Leposaviq-it në prani policësh

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një përleshje fizike ka ndodhur të dielën mbrëma në Leposaviq, gjatë një turniri tradicional në futboll të vogël, me ç’rast disa persona kanë rrahur kryetarin e Komunës së Leposaviqit, Zoran Todiq, si edhe bashkëpunëtorin e tij, Stevo Petronijeviq.

Burimet bëjnë të ditur se Todiq dhe Petronijeviq janë rrahur nga Andrija Antonijeviq me shokë, derisa po qëndronin në publik, duke shikuar lojën.

Ngjarja ka ndodhur në prezencën e pjesëtarëve të policisë, askush nga policët nuk ka reaguar për të parandaluar përleshjen që ka zgjatur më shumë se pesë minuta, madje as nuk është evidentuar incidenti në raportin 24- orësh policor.

Përkunder tentimeve te KosovaPress për të kontaktuar me ndonjerën nga palët z. Todiq apo përgjegjësit në policinë për rajonin e veriut nuk janë përgjigjur asnjëra.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat