Sport

Ronaldo thyen rekordin e madh të legjendës Pele

Cristiano Ronaldo sonte ka shënuar dy gola kundër Udineses dhe kështu ka arritur në shifrën e 758 golave në karrierë e tij

Ylli portugez kështu ka kaluar legjendën braziliane Pele, i cili ka shënuar 757 gola në karrierën e tij, shkruan Reporteri.net

Ronaldo po kalon formë fantastike dhe sigurisht emri i tij do të jetë në historinë e lavdishme të futbollit.

Ndryshe, kohë më parë edhe Messi theu një rekord të Peles, sa i përket golave të shënuar në vetëm një klub.

Postime të ngjajshme
Sport

Ekskluzive: Fisnik Papuqi bëhet zëvendëstrajner, Besa sjell transferime nga Feronikeli dhe Zvicra

Sport

Ky ishte reagimi i Visar Bekajt pasi Prishtina fitoi Superkupën

Sport

Drita e uron FC Prishtinën për trofeun e Superkupës

Sport

U largua nga Llapi, Bekim Maliqi i bashkohet rivalëve të Superligës