Sport

Ronaldo paralajmron pensionimin

Njëri nga lojtarët më të mirë në histori të futbollit, portugezi Cristiano Ronaldo ka folur rreth pensionimit, transmeton Insporti.

Cristiano Ronaldo, është shprehur se Kampionati Botëror i ardhshëm, “Qatar 2022”, do të jetë kampionati i tij i fundit në futbollin internacional.

“Unë pres që Katari të jetë Kampionati Botëror im i fundit. Shpesh e vizitoi Katarin dhe qytetin e Dubait. Jam i lumtur sepse vendi ku unë kaloj pushimet do të organizoi turneun e fundit tim në futbollin internacional” – u deklarua ai për BeinSport.

Ylli i Juventusit do të jetë 37 vjeçar për Kampionatin Botëror “Katari 2022”, i cili pritet të zhvillohet gjatë dimërit.

Ronaldo është golashënuesi më i mirë në histori të Portugalisë me 101 gola të shënuar në 166 ndeshje./Insporti.com/

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë