Sport

Roma përgatit ofertën e re, ofron yllin e skuadrës për Xhakën

Roma ka ofruar mundësinë e shkëmbimit me mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka.

Sipas Gazzetta dello Sport, Arsenal ka kërkuar nga klubi italian të paguajë 17 milionë euro për transferimin e shqiptarit, transmeton lajmi.net.

Roma synon ta mbyll marrëveshjen para kampionatit Evropian, duke marrë parasysh se çmimet e lojtarëve rritën kur kanë paraqitje të mira.

Deri me tani, Roma ka ofruar 13 milionë euro dhe ka dhuruar mundësinë e një lojtari plus para, duke ofruar Cengiz Under ose Amadou Diawara.

Under kaloi edicionin e kaluar huazim te Leicester, derisa Diawra ‘luftojë’ për pozitën bazë të Roma.

“Topçinjtë” ende nuk kanë kthyer përgjigje për këtë situatë.

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina: Luanët do ta përfaqësojnë jo vetëm Llapin por edhe shtetin e Kosovës në arenën ndërkombëtare

Sport

Esat Mala transferohet në Superligën e Turqisë, ja sa ka fituar Partizani nga largimi i tij

Sport

Prishtina testohet për COVID-19, e merr një lajm të mirë para finales së nesërme

Sport

Momenti kur bashkëlojtarët ia prishin gjumin Messit për ta uruar për ditëlindje