Sport

Roma – Juventus, tre gola në pjesën e parë

Roma po fiton me rezultat 2-1 ndaj Juventusit në ndeshjen e xhiros së dytë të Serie A.

Roma fillimisht ka kaluar në epërsi me golin e Vertout nga penalltia në minutën e 31-të. Penalltinë e shkaktoi Rabiot që preku topin me dorë.

Në të njëjtën mënyrë shënoi edhe Ronaldo në minutën e 43-të, ku kësaj radhe me dorë luajti Pellegrini.

Por në minutat e fundit Vertout shënoi golin e dytë për Romën dhe kështu përfundoi pjesa e parë.

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Kujtim Shalës vazhdon me formën e mirë, shënon në Gjermani

Sport

Ballkani nuk di për humbje në Suharekë që 550 ditë, ja cila skuadër e mposhti e fundit

Sport

Juventus – Barcelona: Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes më të zjarrtë të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Sport

Brugge - Lazio: Publikohen formacionet zyrtare, ky është vendimi për Vedat Muriqin