Sport

Robini tregon se a i ka kërkuar ndihmë ndonjëherë Luan Krasniqit

Robin Haxhi Krasniqi tashmë është kampion i botës në boksin profesionist, pasi fitoi meçi ndaj gjermanit, Boesel.

Krasniqi, mbanë me vete brezat e kategorisë së mesme WBA dhe IBO, shkruan IndeksOnline

Kampioni ynë në një intervistë për “Rubikon”, tha se asnjëherë nuk ka kërkuar ndihmë nga dikush, por edhe nëse ka kërkuar nga Luan Krasniqi, ky i fundit ishte ishte i zënë me karrierën e tij dhe nuk kishte kohë për të.

“Me luanin nuk kemi raportet shoqërore qe kontaktojmë, por Luani meriton respekt të madh, neve nuk kemi rrugë të përbashkët. Suksesi im është komplet nga vetja ime, nuk kam kontaktuar me të për ndihmë”, tha Krasniqi

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë