Sport

Robini sot në luftë për kampion bote

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi sot për herë të tretë do të luftojë për titull të kampionit të botës.

Ai për kundërshtarë do ta ketë kampionin aktual të botës në WBA dhe IBO, Dominic Boesel.

Dy boksierët sot kanë bërë matjet zyrtare para takimit.

Sipas medieve në Gjermani, kjo ndeshje për Robinin nuk ka të bëj vetëm më titullin e botës, por edhe me të ardhmen e tij si boksier.

Ndeshja do të zhvillohet në ora 11:15 të mbrëmjes, në Magdeburg.

Postime të ngjajshme
Sport

Bylbyl Sokoli analizon ndeshjen Prishtina – Gjilani, tregon kush i ka meritat për fitoren

Sport

Tahir Batatina: Besoj që do të bëhemi kampion

Sport

Ramadani: Ja çfarë më kërkoi Prishtina, dhe ja çfarë i premtova unë

Sport

Muharrem Sahiti: Kjo skuadër është zhgënjimi i sezonit