Sport

Robin Krasniqi lufton për titull të kampionit kundër “bishës” gjermane

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi nesër për herë të tretë do të luftoj për titull të kampionit të botës.Ai për kundërshtarë do ta ketë kampionin aktual të botës në WBA dhe IBO, Dominic Boesel.

Dy boksierët sot kanë bërë matjet zyrtare para takimit nesër.Sipas medieve në Gjermani, kjo ndeshje për Robinin nuk ka të bëj vetëm më titullin e botës, por edhe me të ardhmen e tij si boksier.

Ndeshja do të zhvillohet në ora 11:15 të mbrëmjes, në Magdeburg.

Postime të ngjajshme
Sport

Tri ndeshje të Superligës zhvillohen sot, kryendeshja në Suharekë

Sport

Gjilani publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Besën, ky lojtar do të mungoj sot

Sport

Ky do të jetë presidenti i ri i Barcelonës

Sport

Gazetari kritikon ashpër Lazion për blerjen e Vedat Muriqit