Show Bizz

Rita Ora bën thirrje që të ndihmohet Shqipëria pas tërmeteve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Pas tërmeteve që e goditën Shqipërinë, Rita Ora para miliona fansave ka bërë thirrje për ndihmë.

Shqipëria më 21 shtator dhe dy ditë më pas është përballur nga disa tërmete të njëpasnjëshme, shkruan lajmi.net.

Këto termete kanë bërë që shumë persona të lëndohen si dhe shkaktuan dëme të mëdha materiale.

Përmes një postimi në Instagram, Rita ka bërë thirrje që përmes “UNICEF” të ndihmohet Shqipëria.

“Një termet me shkallë 5.6 magnitudë e ka goditur Shqipërinë më 21 shtator, afër Kosovës, ku unë kam lindur. Tërhiqe (linkun) për të ndihmuar @unicef, ji aty për fëmijët e prekur nga fatkeqësitë kurdo dhe kudo që janë”, ka shkruar Rita.

Për ndryshe, këngëtarja asnjëherë nuk ka hezituar të flasë me krenare për vendin nga vjen.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Show Bizz

Lansimi i albumit\ Noizy përgatit një surprizë të madhe, ka një kërkesë për fansat

Show Bizz

“Kam gabuar si dreqi, boll durova”, Kiara vazhdon të shpërfaqë sjellje të çuditshme në BBVA

Show Bizz

Dy të famshmet krishtere shqiptare që po agjërojnë Ramazanin: Më fal qetësi dhe kënaqësi shpirtërore

Show Bizz

Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto