Lajme

Rinia e PDK-së: Kadri Veseli është lideri i vetëm që promovon dhe beson në rininë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Rinia Demokratike e Kosovës ka ironizuar me faktin se partitë tjera, në veçanti Lidhja Demokratike e Kosovës po përjashton njerëz të rinj nga organet e partisë.

Në një video të shpërndarë në faqen e tyre, rinia e PDK-së thekson se është kjo parti dhe lideri i saj, Kadri Veseli që me së shumti kanë promovuar e besuar të rinia.

“Partitë e tjera i përjashtojnë të rinjtë – PDK i promovon ata. Kosova ka nevojë për një udhëheqës që fuqizon rininë dhe beson në të. Kadri Veseli është i vetmi që e ka dëshmuar këtë, duke iu dhënë njerëzve të rinj besimin që të jenë pjesë e vendimmarrjes për vendin”, shkruan në postimin e tyre. /Lajmi.net/

Partitë e tjera i përjashtojnë të rinjtë – PDK i promovon ata.Kosova ka nevojë për një udhëheqës që fuqizon rininë dhe beson në të. Kadri Veseli është i vetmi që e ka dëshmuar këtë, duke iu dhënë njerëzve të rinj besimin që të jenë pjesë e vendimarrjes për vendin. Shpërndajeni dhe tregoni mbështetjen tuaj për të rinjtë në Kosovë.

Posted by Rinia Demokratike e Kosovës- RDK on Monday, August 26, 2019

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat