Sport

Rikthim i madh tek Drita, transferet e reja arrijnë të hënën

Drita ka kryer sot seancën e parë stërvitore pas rikthimit nga Antalia.

Në stadiumin sintetik të qytetit të Gjilanit, Ardian Nuhiu ka pasur grupin thuajse të plotë, shkruan Gazeta Olle.

Të vetmit që munguan ishin dyshja e futbollistëve të afruar së fundmi, Esosa Priestly dhe Henry Onoka.

Skuadra ka bërë të ditur në faqen zyrtare që dy transferet e reja do të arrijnë në Kosovë ditën e hënë.

 

Megjithatë trajneri duhet të jetë i lumtur pasi që në këtë seancë stërvitore u rikthye në kapacitet të plotë portieri i parë i skuadrës, Faton Maloku.

Drita ndeshjen e parë të pranverës e luan kundër Prishtinës, ndeshje kjo e vlefshme për raundin e 1/8 më të mirave në Kupën e Kosovës.

Postime të ngjajshme
Sport

Hoxha rrëfen tmerrin me policin rus: Më nxori nga shtëpia dhe gjuajti dy herë me armë

Sport

Batatina flet për sfidën ndaj Prishtinës

Sport

Presidenti i Prishtinës takohet me atë të Dritës dhe pyet se kush do të del kampion?!

Sport

Agjenti i Rrahmanit flet për të ardhmen e mbrojtësit të Kosovës