Sport

Rikthehet trofeu “Berlusconi”, këto dy skuadra përballen në fund të korrikut

Sipas disa raportimeve, Juventusi dhe Monza do të takohen më 31 korrik në një garë për trofeun “Luigi Berlusconi”.

“Trofeu Berlusconi” është një takim i thjeshtë miqësore në verë që zakonisht zhvillohet në stadiumin “San Siro” midis Milanit dhe Juventusit, njoftojnë mediat italiane.

Gara për këtë trofe u themelua në vitin 1991 nga pronari i atëhershëm i Milanit, Silvio Berlusconi në kujtim të babait të tij Luigin.

Kjo garë u luajt për herë të fundit në vitin 2015, dy vjet para se Berlusconi të largohej nga posti i presidentit të Milanit.

Tuttosport konfirmon se loja do të zhvillohet në Monza’s UPoëer Stadium më 31 korrik, por është ende e paqartë nëse tifozët do të lejohen të marrin pjesë.

Të dy klubet pritet të konfirmojnë miqësoren me një deklaratë zyrtare në ditët në vijim.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet