Sport

Rikthehet sonte Liga e Kampionëve: Në “Camp Nou” ballafaqohen gjigantët evropianë

Sot do të startojë faza e grupeve e Champions-it ku që ditën e parë do të rezervojnë duele të luftuara dhe tepër interesante.

Sfida që spikat dhe që do të marrë vëmendjen e mbrëmjes së sotme është dueli Barcelona-Bayern Munich, ndeshje që do të luhet në orën 21:00 në stadiumin “Camp Nou”.

Në fushë zbret dhe Juventusi që do të udhëtojë në Suedinë e largët për tu sfiduar ndaj Malmos, në orën 21:00.

Në anën tjetër kampioni aktual Chelsea, do të luajnë në orën 21:00 në stadiumin “Stamford Bridge” ndaj Zenitit.

Manchester Unitedi i Ronaldos i cili pritet të bëjë debutimin e tij të dytë në Champions me fanellën e “djajve të kuq” do të ndeshen ndaj Young Boys në orën 18:45.

Më poshtë gjeni komplet orarin e ndeshjeve të sotme:

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar