Sport

Rikthehet Pirlo, po e merr drejtimin e skuadrës që asnjëherë nuk e keni pritur

Andrea Pirlo u emërua trajner i Juventusit verën e kaluar, por aventura e tij me “zonjën e vjetër” zgjati vetëm një vit.

Edhe pse Pirlo më parë fitoi dy trofe në Juventus pa ndonjë përvojë traineri, ai përfundoi i 4-ti në Serie A dhe u shkarkua.

Mediat italiane raportojnë se ai nuk do të jetë i papunë për një kohë të gjatë sepse Everton po tregon interes për të.

“Karamelët” mbetën pa trajner pas largimit të Carlo Ancelotti, kështu që Pirlo figuron i pari në listën e ngushtë për ta pasuar Carlo Ancelottin.

Përveç Pirlo në listën e Everton janë edhe Espirito Santo, Rafa Bentiz dhe David Moyes.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë

Sport

Lajmi i fundit: Milot Rashica i bashkohet klubit të Premier Leagues

Sport

“Bomba” nga Spanja: Gjiganti evropian arrin marrëveshje me Haalandin, paga e tij javore është e “çmendur”