Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Mbrojtësi prishtinas Ardian Ismajli ka hedhur pas krahëve të gjitha problemet dhe është bashkuar ditën e djeshme me grupin e lojtarëve te Spezia.Tashmë kanë mbetur ditë që ai të debutojë me ekipin e tij të ri që kaloi gjatë verës nga Hajduk Split.

Ndërkohë fjalët e mira dhe besimi te klubi i Spezias nuk mungojë, pasi drejtori teknik Mauro Meluso, ka thënë se Ardian Ismajlit do të na ndihmojë.

“Nga sot (dje) Leo Sena dhe Ismajli janë më në fund me grupin. Ata kanë kualitete të rëndësishme dhe do na japin një dorë të madhe në arritjen e objektivit për mbijetesë”.

“Por është e qartë se ata që mbërrijnë nga jashtë kanë nevojë për një periudhë minimale për t’u përshtatur. Kështu që qetësisht do të hyjnë në mekanizmat e ekipit”, ka thënë Meluso.Ismjali sa ishte në tubim te Shqipëria kishte rezultuar pozitiv me COVID-19.

Postime të ngjajshme
Sport

Isa Mustafa me një analizë të gjatë, reagon fuqishëm ndaj akuzës për prodhim të lajmeve të rreme

Sport

Nëntë minuta lojë, zhbllokohet rezultati në takimin Juventus – Torino

Sport

Këto janë fjalët e Cimës së Ballkanit para derbit të së dieles

Sport

Në prag të derbit Drita – Ballkani, dy kapitenët e skuadrave tregojnë atmosferën dhe pritshmëritë