Show Bizz

Rikthehet ma i forti i Kosovës: Para meje nuk e fiton asnjë shqiptar Oscar-in

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Regjisori dhe aktori kosovar Halil Budakova vite më parë kishte thënë se nuk do të vdesë pa ia sjellë popullit të tij  çmimin Oscar.

“Ju garantoj që nuk ka me fitu kurrë kurrëkush Oscar. Unë e di që nuk kam me vdekë pa marrë Oscar, pa ia pru popullit tim të nderuar”, kishte thënë Budakova disa vite më parë.

E këtyre deklaratave ai iu është rikthyer sërish, pasi një pauze në paraqitjet mediale.

Duke folur për filmin dhe pasionin e tij të madh ndaj filmit, Halil Budakova ka thënë prapë se është i bindur se një ditë do ta sjell “Oscar”-in te shqiptarët.

Deklaratën e tij mund ta ndiqni më poshtë:

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Show Bizz

Lansimi i albumit\ Noizy përgatit një surprizë të madhe, ka një kërkesë për fansat

Show Bizz

“Kam gabuar si dreqi, boll durova”, Kiara vazhdon të shpërfaqë sjellje të çuditshme në BBVA

Show Bizz

Dy të famshmet krishtere shqiptare që po agjërojnë Ramazanin: Më fal qetësi dhe kënaqësi shpirtërore

Show Bizz

Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto