EURO 2020

Rikthehet “Euro 2020”, sot zhvillohen dy super ndeshje

Pas një pushimi dyditor, rikthehen ndeshjet e bukura të Kampionatit Evropian “Euro 2020”.

Gjatë ditës së sotme, do të luhen dy ndeshje tejet interesante.

Fillimisht, nga ora 18:00, Zvicra do të përballet me Spanjën në Shën Petersburg në kuadër të ndeshjes çerekfinale.

Ndërkaq, në mbrëmje, do të luhet kryendeshja mes Belgjikës dhe Italisë nga ora 21:00.

Kjo ndeshje luhet në “Football Arena” në Gjermani.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020