Sport

Rikthehen rezultatet e larta në futbollin e femrave, Mitrovica e “deklason” Kijevën

KFF Mitrovica e ka shkatërruar KFF Kijeva, ekip të cilën e mund me rezultat të thellë 15:0, shkruan Gazetasheshi.com.

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin ndihmës me bari sintetik në Mitrovicë, ka shkëlqyer futbollistja gjilanase Kaltrina Biqkaj, e cila realizoi plot 7 gola.

Përveç tre golave të Biqkajt, tre gola ka realizuar Halilaj, nga dy të tjerë Bajra dhe Zeka, ndërkohë Shala ka kontribuar me një gol tjetër.

Njëherit kjo ishte fitorja e katërt kampionale në po aq ndeshje për vashat mitrovicase.

Postime të ngjajshme
Sport

Vazhdon kriza për Barcelonën, barazon në udhëtim

Sport

Në Angli masa të reja për COVID-19 – ky është vendimi për Premierligën

Sport

Barcelona po humb ndaj Alavesit në pjesën e parë, ky ishte gabimi i rëndë i portierit

Sport

‘Halloween’ në parketin e Lakers – yjet e skuadrës stërviten me kostume