Sport

Rikthehen në aksion top-ligat evropiane, këto ndeshje zhvillohen sonte

Pas pushimit dyjavor të kualifikimeve të Kupës së Botës, sonte (e premte) luhen ndeshjet e radhës në pesë top-ligat evropiane, shkruan Zeri.info.

Ndeshja mes Augsburgut dhe Bayern Munichit hap xhiron e 12-të të Bundesligës, nga ora 20:30.

“Bavarezët” kërkojnë të marrin tri pikët e radhës dhe të vazhdojnë sigurt në vendin e parë.

Në Ligue, Monaco përballet me Lillen në një sfidë mjaft interesante në orën 21:00.

Ndërkohë në La Liga, Levante ballafaqohet me Athletic Bilbaon, sfidë kjo që po ashtu zhvillohet nga ora 21:00.

Ndeshjet tjera në program do të zhvillohen të shtunën, të dielen dhe të hënën.

Related posts
Sport

Emocionale: Komentatori njofton në këtë mënyrë për inkuadrimin e djalit të tij në ndeshjen Man United – Young Boys

Sport

Ofendoi gjyqtarin, dënohet Nderim Nexhipi

Sport

Kalvin Phillips bën zgjedhjen mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit

Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *