Sport

Rikthehen ‘ethet’ e Ligës së Kampionëve

Sonte (e martë) do zhvillohet super sfida mes Real Madridit dhe Chelseas, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Dy skuadrat kërkojnë vetëm rezultat pozitiv që të kenë avantazhin edhe në përballjen kthyese, që do të zhvillohet në “Stamford Bridge”.

 

Trajneri i Chelseas, Thomas Tuchel është i dyti trajner që është përballur se paku katër herë me Real Madridin dhe nuk di për humbje dhe synon ta vazhdojë këtë rekord.

Nga ana tjetër, ekipi i Real Madridit është i kompletuar edhe pse mungojnë disa yje, si Ferland Mendy, Sergio Ramos, Lucas Vazquez dhe Federico Valverde.

Përballja e ‘zjarrtë’ nis në ora 21:00 dhe zhvillohet në “Alfredo di Stefano”.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes

Sport

Drita apo Ballkani, cili do të jetë klubi i tretë që do të dal në Evropë?