Lajme

Ridvan Berisha përplaset me kreun e Sindikatës së Pavarur të RTK-së, e quan komunist e kotësirë

Gazetari Ridvan Berisha i është drejtuar ashpër kreut të Sindikatës së Pavarur të Radio Televizionit të Kosovës, Fadil Hoxha.

Në një lidhje direkte në Kanal 10, Berisha e quan Hoxhën, komunist e kotësirë.

 

“Po më vjen zor edhe emrin me ja përmen, edhe emrin e tij asoccion me trashëgimin e tij familjare se ka një afri me doktrinën komuniste. Fadili është një argat papare qysh quhet të shqiptart. Tu tentu me hy në qeben e Albi9n Kurtit e për me marrë naj pozitë në RTK. Fadil Hoxha po të isha unë sonte në komison, a din cka do të ndodhte me Armend Mujën. O bablok do ta merrte vesh edhe BBC dhe CNN, se ti je msu me kamuflu statusin e një kryetari kot të sindikatës.

Ai thotë se Hoxha është argat i Albin Kurtit dhe që shpreson se kryeministri Kurti do ta bëj atë drejtor të RTK’së.

“Cka bon në RTK nuk e din populli. Kot punë bon ti në Rtk. Po të isha unë drejtor gjeneral, shiko po tokë e qiell t’ishin bo bashkë, o ti bablok ndëgjomë, se ti vec këtë gjuhë e kupton.,, Ti je një argat i keq i Albin Kurtit nëse mendon ti që ai të bën drejtor i RTK”, tha Berisha.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Mos ma shtyj babën,”: Përplasje verbale mes policëve dhe familjarëve të të moshuarve tek “1 tetori”

Lajme

Pamje skandaloze: Kështu “zvarriten” të moshuarit për të arritur tek vaksinat në sallën “1 Tetori”

Lajme

Ja deri kur do të zgjasë moti me shi

Lajme

Çfarë ju ndodh nëse merrni dy vaksina të ndryshme anti-COVID?