Lajme

Ridvan Berisha e lë përfundimisht RTK-në, e akuzon Albin Kurtin

Ish-gazetari dhe autori i emisionit “Debat” në RTK, Ridvan Berisha, është larguar nga ekrani i televizionit publik.

 

Berisha, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se më nuk është pjesë e këtij televizioni.

Ai, ka akuzuar Albin Kurtin për largimin e tij, duke pretenduar se në pozitën që ushtrohej nga ai deri para ardhjes së Kurtit në pushtet, është sjell një person që ekziston aty për një arsye, shkruan arbresh.info.

“Po ndjej keqardhje për ju, më besoni. Ekranin e RTK e ‘çliruat’ nga Ridvan Berisha por jo ekranet e të tjera TV-ve. I formalizuat sulmet, ecim tutje”, ka shkruar ndër të tjera Berisha.

 

Kauza per liri te shprehjes eshte mision vertete suprem ne demokraci. Perkohesisht me leçitet nga ekrani duke kalkuluar politikisht se si do te gradoheni nga Kurti, nje projekt primitiv, lehte i dekonsiprueshem. Une nuk do te hakmerren ndaj jush e asnjehere nuk vajtoje. E JU, si aksident n’pozite te drejtorit, i cili me gruan flirton nate e dite me Albulena Haxhiun e Vjosa Osmanin se si me i ruajt pozitat nen mbeshtetjen e nje Drejtori Gjeneral qe brenda dites i ndryshon qendrimet 50 here e me nje ud kryeredaktor qe po ashtu ekziston aty per nje arsye, per mungese dinjiteti, vepruat me axhamillek, te tille dhe do ta perfundoni karrieren. Po ndjej keqardhje per ju, me besoni. Ekranin e RTK e ‘çliruat’ nga Ridvan Berisha por jo ekranet e te tjera TV-ve. I formalizuat sulmet, ecim tutje!

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin