Lajme

Rezultati i KQZ’së: Fushë Kosovën edhe për një mandat e fiton Burim Berisha i LDK’së

Qyteti i Fushë Kosovës edhe për një mandat do të qeveriset nga Burim Berisha i LDK’së.

Nga rreth 80 për qind të votave të numëruara dhe të publikuara nga KQZ, kandidati i LDK’së Burim Berisha del të jetë fitues me 64.5 për qind të votave, kundrejt kandidatit të VV’së, Enver Bajçinca 35.5 për qind të votave.

Burim Berisha i LDK’së nuk kishte arritur ta fitojë garën në raundin e parë, për një numër fare të vogël të votave.

Ai del të jetë kryetari më jetëgjatë i një komune në Kosovë, duke fituar disa mandate radhazi. /Reporteri.net

Related posts
Lajme

Njeriu më i pasur në botë i shet të gjitha shtëpitë, ja ku do të jetojë

Lajme

Gastronomët kërcënojnë Qeverinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për nesër

Lajme

Çfarë moti do të mbajë nesër në Kosovë?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *