Sport

Rezultatet momentale: Prishtina – Ballkani, Feronikeli – Gjilani

Kampioni në fuqi i Kosovës, Prishtin do të jetë nikoqir i Ballkanit të Suharekës me fillim nga ora 17:00.

Të dy skuadrat janë pretendente për titullin e kampionit dhe kjo e bën atë një ndeshje shumë interesante.

Ndërkohë takimi tjetër i ditës së sotme do të zhvillohet në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’ në Drenas.

Feronikeli që humbi ndeshjen e parë ndaj Dritës, e pret Gjilanin që e nisi me barazim 1-1 te Drenica edicionin e ri.

Gazeta Olle do të ju mbajë të informuar për çdo ndryshim të rezultatit në dy ndeshjet:

Superliga LIVE:

Prishtina – Ballkani 0-1

51′ Gooool. Ermal Krasniqi ka shënuar një gol spektakolar për 0-1.

– Përfundon pjesa e parë 0-0

‘ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Haxo; B. Krasniqi, Bekteshi, Otanda, Mici, Boshnjaku, Karabeci, Shabani, Hoti, Kryeziu, John.

Ballkani: Frashëri; Thaqi, A. Thaqi, Sinani, Gashi, Korenica, Baftiu, Kuç, Krasniqi, Hoxha, Zeka.

Gjyqtarët: D. Çaka, F. Berisha, B. Selimaj, S. Isufi – VAR: V. Kastrati, E. Bicaj

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

Feronikeli – Gjilani 0:1

66′ GOOL! Progni kalon në epërsi kuqebardhët nga penalltia!

– Përfundon pjesa e parë 0-0

‘ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Smakiqi; Lladrovci, Pllana, Shala, Bejta, Shabani, Leku, Elshani, Ahmeti, Gashi, Kiqina.

Gjilani: Koliqi; Sorsa, Useini, Halili, Beqaj, Dabiqaj, Musolli, Torassa, Hajdari, Progni, Krasniqi.

Gjyqtarët: M. Ajeti, D. Rexhepi, A. Zhegrova, I. Mehmeti – VAR: B. Kasumi, E. Zeqiri

Stadiumi: “Rexhep Rexhepi”, Drenas

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane

Sport

Start i dobët në Superligë, por Ulpiana tani ka një mesazh