Sport

Rezultatet e plota në Ligën e Parë

Tashmë janë mbyllur të gjitha ndeshjet e javës së tretë në Ligën e Parë, sikurse në grupin A, po ashtu edhe në grupin B, shkruan Gazetasheshi.com.

Interesant fakti është se asnjë nga skuadrat nuk ka arritur të marrë maksimumin e pikëve, derisa nuk kanë munguar as befasitë në këtë fillim kampionati.

Rezultatet e plota në grupin A:

Vëllaznimi 0-0 Istogu,

Vushtrria 0-2 Liria,

Onix 2-1 Trepça,

Drenasi 4-1 A&N,

Malisheva 5-2 Dukagjini

Rezultatet e plota në grupin B:

Ulpiana 0-0 2 Korriku

Ramiz Sadiku 0-0 Flamurtari

Ferizaj 2-3 Kika

Vitia 1-0 KEK-u

Dardana 0-0 Vllaznia

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin