Sport

Rezultatet e Kosovës dhe Çekisë në pesë ndeshjet e fundit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Derisa Kosova nuk njeh humbje që nga viti 2017, Çekia një gjë të tillë e ka provuar jo shumë larg.

Të dy këto kombëtare zbresin në fushën e ‘Fadil Vokrrit’ të shtunën me fillim nga ora 15:00, për të zhvilluar ndeshjen kualifikuese për Euro 2020.

Kosova nuk është mposhtur që nga 9 tetori i vitit 2017, me një ecuri fantastike prej 14 ndeshjeve.

Në pesë ndeshjet e fundit në të gjitha garat, Kosova ka shënuar dy fitore, duke marrë edhe tri barazime.

Në anën tjetër, Çekia në pesë ndeshjet e fundit, ka pësuar dy humbje, nga Anglia dhe nga Brazili.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv