Sport

Rezultatet e ditës në Ligën e Parë

Kanë përfunduar gjashtë ndeshjet e para të javës së pestë në Ligën e Parë, derisa në program ka përballje mjaft interesante, shkruan Gazetasheshi.com.

Vëllaznimi ka triumfuar ndaj Lirisë në kryendeshjen e javës në Grupin A, derisa po në këtë grup Trepça ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Dukagjinit në shtëpi.

Në Grupin B, ekipi i Ulpianës ka vazhduar me rezultate të mira, derisa këtë herë ka triumfuar përballë Vllaznisë së Pozheranit.

Gazeta “Sheshi” u’a transmeton të gjitha rezultatet e ditës:

GRUPI A

Vëllaznimi – Liria 1-0

Malisheva – Istogu 3-1

Trepca – Dukagjini 3-2

Drenasi – Vushtrria 1-0

Onix – A&N 1-0

GRUPI B

Ulpiana – Vllaznia 2-0

Postime të ngjajshme
Sport

Lista e golashënuesëve më të mirë pas javës së shtatë

Sport

Zekirija Ramadani pa “doreza”: Si e vlerëson punën te FC Prishtina, pse nuk foli me Dallkun për skuadrën dhe kush janë dy yjet e skuadrës me të cilët është i pakënaqur?

Sport

Formacionet e mundshme: Celtic – Milan

Sport

Flet Arbnor Morina: Tregon pse Arbëria po ka rezultate kaq të mira dhe cilat janë synimet