Sport

Rezultatet dhe rënditja tabelare e Ligës së Parë

Liria me hapa të sigurt po marshon drejt kreut të tabelës.

Skuadra e Samuel Nikajt me fitoren e regjistruar në kuadër të javës së shtatë në Ligën e Parë është ngritur në kuotën e 16 pikëve dhe ndan kreun e tabelës së bashku me Malishevën, shkruan Gazetasheshi.com.

Tri skuadrat nga fundi i tabelës kanë marrë nga një pikë këtë xhiro, por që nuk u kanë shërbyer për të dalë nga situata e vështirë.

Derbi rajonal ndërmjet Vitisë dhe Dardanës përfundoi me barazim 1-1.

Njësoj sikurse edhe përfundoi takimi ndërmjet KEK-ut dhe Vëllaznimit.

Rezultatet komplete të javës së shtatë në Ligën e Parë:

Renditja tabelare në Ligën e Parë pas javës së shtatë:

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Kryeministri Hoti i gëzohet fitores së Liverpoolit

Sport

Deklarata e javës vjen nga Ismet Munishi

Sport

Sahiti: Drita duhet të luante ndaj Prishtinës, çka nëse do të shkonin në grupe, a do t’i shtyhej gjithë kampionati?

Sport

Përfundon super ndeshja, Liverpool - Arsenal