Sport

Rezultate interesante në Ligën e Dytë

Këtë vikend janë zhvilluar pesë ndeshje të xhiros së katërt në Ligën e Dytë, derisa janë regjistruar rezultate kryesisht të pritura, shkruan Gazetasheshi.com.

Skuadrat favorite si Fushë Kosova, Rahoveci dhe Bashkimi i Koretinit kanë vazhduar me fitoret e radhës, derisa konfirmojnë kandidaturën për t’u rikthyer në Ligën e Parë.

“Vreshtarët” mposhtën 2-1 në shtëpi skuadrën e Rilindjes nga Prishtina, Fushë Kosova fitoi qetësisht 3-0 kundër Dushkajës teksa Bashkimi Koretin mori një fitore të madhe në udhëtim kundër Beharit.

Lepenci ka befasuar duke u mposhtur nga Dardania, teksa Dardanët kanë fituar thellë kundër Galaksisë.

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve të ditës së sotme:

KF Rahoveci 2 – 1 KF Rilindja
KF Behari 0 – 3 KF Bashkimi
KF Dardania 2 – 0 KF Lepenci
FC Dardanët 6 – 1 FC Galaksia
KF Fushe Kosova 3 – 0 KF Dushkaja

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun