Sport

Rezultat i thellë në Ligën e Dytë, Minatori mposhtë Galaksinë

6-0 ka përfunduar takimi i sotëm në mes Minatorit të Magures dhe Galaksisë së Gjilanit i vlefshëm për javën e dytë në ligën e dytë të futbollit kosovar shkruan Gazeta Olle.

Pas humbjes 1-2 në javën e parë në udhëtim tek Lepenci menjëher tek fitoret janë rikthyer skuadra e Minatorit nga Magurja.

6-0 ka përfunduar takimi i sotëm mes “Xehëtarëve” nga Magurja dhe Galaksisë së Gjilanit.

Supergol në këtë takim shënoi futbollisti me shumë përvoj, Xhafer Kaleshi teksa në listën e golashënuesve u shtuan edhe Leo Brahimaj me tre gola, Admir Llugiqi me një dhe Heroid Avdiu me një tjetër.

Minatori synon inkuadrimin në ligën e parë.

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun