Sport

Rexhbeçaj bëhet me skuadër të re, ndeshjen e parë të sezonit do të luaj ndaj ish-ekipit të tij!

Elvis Rexhbeçaj, është bërë me skuadër të re për sezonin e ri garues 2021/22, shkruan Gazetasheshi.com.

Futbollisti shqiptar është huazuar nga Wolfsburg, në drejtimin e skuadrës së Bundesligës, Bohum.

23 vjeçari në kampin e skuadrës së Bohum, do të qëndroj deri në qershorin e vitit 2022.

Mesfushori deri me tani ka të zhvilluara plotë 71 ndeshje, duke shënuar 7 gola dhe plotë 8 asistime.

Ai në fanellë do të e mbaj numrin 20 dhe në ndeshjen e parë të sezonit, do të luaj pikërisht ndaj skuadrës së tij Wolfsburg.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar