Sport

Rexha kritikon ashpër futbollistët e rinj

Njëri nga futbollistët më të mirë në futbollin kosovar është sulmuesi i Dritës, Kastriot Rexha.R

exha vitin e kaluar ishte shpallur futbollisti më i mirë në Kosovë, shkruan Gazetasheshi.com

Futbollisti me përvojë të madhe ka komentuar edhe zhvillimin e futbollistëve të rinj në Kosovë, në veçanti të atyre nga qyteti i Gjilanit.Bomberi ‘bardhekaltër’ ka lansuar kritika për futbollistët e rinjë.

“Futbollistët e rinj janë paksa më dembelë. Qëndrojnë natën zgjuar në telefona dhe gjëra të tjera, kjo nuk është gjë e mirë”, deklaroi Rexha në “Kanal10”.

Postime të ngjajshme
Sport

Akuzohet për falsifikim dokumentesh, futbollisti i Tiranës përfundon në Gjykatë

Sport

Liga e Evropës – super Milan, tri pikë edhe ndaj Sparta Prague për lidershipin e grupit

Sport

Mirlind Daku kishte menduar ta linte futbollin, a do ta blejë Ballkani atë?

Sport

Prizreni është ekipi më i ri nga qyteti antik i Kosovës që regjistron rezultate fantastike qysh në vitin e parë të themelimit