Sport

Revulucion te Chelsea, kampioni i Evropës përgatitë largimin e 11 futbollistëve

Chelsea thuhet se ka marrë një vendim për të ardhmen e deri në njëmbëdhjetë lojtarëve të ekipit të parë ndërsa ata kërkojnë të përtërijnë skuadrën këtë verë.

Blutë mund të kenë fituar Ligën e Kampionëve, por ata tashmë po synojnë përmirësime ndërsa kërkojnë të fitojnë edhe Ligën Premier sezonin e ardhshëm.

Sipas mediumit britanik Daily Mail, deri në njëmbëdhjetë lojtarë mund të largohen këtë verë nga skuadra e ekipit të parë të Bluve.

Lojtarët që janë në largim e sipër janë Tammy Abraham, Ross Barkley, Ruben Loftus-Cheek, Davide Zappacosta, Emerson Palmieri, Tiemoue Bakayoko , Fikayo Tomori dhe Christian Pulisic.

Tomori është afër bashkimit me Milanin, ku kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim.

Besohet se shitjet e lartpërmendura mund të gjenerojnë një fitim të jashtëzakonshëm prej 180 milionë funte.

Olivier Giroud është jashtë kontratës, ndërsa Billy Gilmour dhe Conor Gallagher mund të largohet në huazim për të paktën një sezon.

Në anën tjetër, lojtarët që synojnë të blihen janë Romelu Lukaku, Declan Rice dhe Adama Traore.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi ‘transferon’ super futbollistin te Ballkani!

Sport

Ky futbollist njofton për largimin nga Arbëria

Sport

Etrit Berisha pritet të nënshkruajë me shtatë herë kampionin e Italisë

Sport

Bëhen ndryshime të mëdha në skuadër, konfirmohet ardhja e Rafet Prekazit