Sport

Reus: Do të bëj gjithçka për të sjellë këtë lojtar te Dortmund

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Marco Reus ka zbuluar se do të bëjë gjithçka për të bindur yllin e Bayer Leverkusen, Kai Havertz, që t’i bashkohet Borussia Dortmundit.

Talenti 20 vjeçar ka impresionuar me paraqitjet në sezonin e kaluar, duke u kërkuar nga shumë skuadra, përfshirë edhe Bayern Munich.

“Unë do të përpiqem të bëjë gjithçka për të sjellë atë te Dortmund”, ka deklaruar Reus.

“Unë nuk e di se sa do të shkojë çmimi i tij në të ardhmen, dhe nëse Dortmund do të jenë të gatshëm të paguajnë”.

“Por unë do të përpiqem të bëjë më të mirën, siç kam bërë me Julian Brandt”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv