Lajme

Reshjet e dendura të shiut dhe erërat e forta i lënë në terr këto qytete

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut dhe erërave të forta, disa nga komunat e Republikës së Kosovës po përballen me mungesë të energjisë elektrike.

Gjakova, Malisheva e Rahoveci janë qytetet që kanë mbetur në terr si pasojë e reshjeve, shkruan Reporteri.net.

Moti i lig ka bërë që rrjeti elektrik të ngarkohet dhe si pasojë qytetarët të përballen me mungesë të furnizimit me energji elektrike. /Reporteri.net

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Morena Taraku mesazh publik Edi Ramës! Me fjalë të ashpëra zbulon diçka që nuk e kemi ditur

Lajme

“Për këtë punë mos na u dok ma këtu” – Çifti i moshuar që jetojnë të vetëm, tash e pesë ditë s’kanë rrymë

LajmeShow Bizz

Lola Haradinaj tregon se si hoqi dorë nga muzika dhe arsyeja ishte Dauti

Lajme

Italia me masa të reja anti-COVID, kufizime për qytetarët që udhëtojnë në këtë shtet