Lajme

Reshjet dhe stuhitë e fuqishme, vdes një person!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Reshje të mëdha janë raportuar sot në Stamboll, me përmbytje në disa zona si dhe Pazarin e Madh, ndërsa zyrtarët thanë se një burrë u gjet i vdekur në qytet.

Shiu filloi herët në pjesë të Stambollit në mëngjes herët dhe po tensionohej rreth mesditës. Pamjet nga pjesë të Pazarit të Madh tregojnë dyqanxhinjtë, me ujë që arrin deri tek kyçin e këmbës, duke nxjerrë ujë nga dyqanet dhe korridoret e tyre. Ajo tregon gjithashtu ujin që del nga një vrimë në mur brenda tregut, si dhe një pus që mbeti i hapur për të thithur ujin. Një burrë i pastrehë u gjet i vdekur në rrethin Unkapani në anën evropiane të qytetit për shkak të përmbytjeve, ka shkruar në Twitter një zëdhënës i komunës së Stambollit.

Shumë rrugë në Stamboll, përfshirë seksione të plazheve të Bakirkiyoi dhe një pjesë të autostradave kryesore të qytetit janë përmbytur gjithashtu, tha Qendra Koordinuese e Menaxhimit të Fatkeqësive Komunale të Stambollit (AKOM). Uji përmbyti gjithashtu një rrugëkalim nëntokësor, ku shumë dyqane janë në rrethin Eminonos, tha ai. Planet e transmetuara nga mediat turke tregojnë qindra libra dhe produkte që notojnë në ujë ndërsa dyqanxhinjtë përpiqen të arrijnë në bel për të pastruar zonën. Sipas Reuters, AKOM raportoi se 114 kg shi për metër katror ra në zonën Fatih, ku ndodhet Pazari i Madh, si dhe zonat Unkapani dhe Eminonu.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat