Lajme

Reshje shiu e bore, parashikimi i motit për dy ditët në vazhdim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten do të mbajë mot kryesisht i vranët, ndërsa të shtunën parashihen të ketë reshje shiu dhe vende-vende kushte për reshje bore.

IHMK bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë celsius.

Gjithashtu, gjatë dy ditëve të ardhshme do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindje 1-5 m/s.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin