Sport

Republika e Çekisë – Shqipëri, formacionet e mundshme

Sonte (e martë) do të zhvillohet miqësorja mes Republikës së Çekisë dhe Shqipërisë.

“Kuq e Zinjtë” pas barazimit ndaj Uellsit kërkon vetëm fitore në këtë takim dhe këtë e bën të qartë dje trajneri Edouard Reja dhe Berat Gjimshiti në konferencë për shtyp, shkruan lajmi.net.

Ndërkohë, Çekia ka pësuar dy humbje radhazi në miqësore, andaj gjithashtu do ‘luftojë’ për fitore.

Formacionet e mundshme:

Republika e Çekisë (4-2-3-1): Vaclik; Coufal, Zima, Celustka, Boril; Soucek, Kral; Jankto, Darida, Hlozek; Schick

Shqipëria (3-5-2): Selmani; Kumbulla, Gjimshiti, Ismajli; Laci, Abrashi, Ramadani, Bare, Lenjani; Manaj, Cikalleshi.

Takimi zhvillohet në Pragë, më saktësisht në “Generali Ceska pojistovna Arena” me fillim nga ora 20:15.

Postime të ngjajshme
Sport

Elseid Hysaj mbetet në Serie A, gjen akordin me klubin e njohur

Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë