Sport

Reprezentacioni i Kosovës triumfon në turnirin e Vlorës

Në qytetin e bukur të Vlorës është mbajtur turniri për nder të 98-të vjetorit të themelimit të klubit të Flamurtarit, shkruan BlicMedia.

Pjesëmarrës ishin  Veteranët e Flamurtarit të Vlorës, Veteranët e Tiranës dhe Reprezentacioni i Kosovës.

Në këtë turnir triumfoi Reprezentacioni i Kosovës.

Në ndeshjen  e parë Reprezentacioni i Kosovës shenoi fitore ndaj Veteranëve të Tiranës me rezultatin 1 me 0, ndërsa  ndeshja ndaj Veteranëve të Flamurtarit të Vlorës ka përfunduar 0 : 0,   pas ekzkutimit të penaltive Veteranët  e Kosovës shënuan fitore me rezultatin 7: 6. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Jo vetëm Mourinho, një tjetër emër i madh i futbollit mund të zbarkojë në Romë

Sport

Prishtina dhe Llapi kanë siguruar tashmë daljen në Evropë, ja sa para do t’i fitojnë

Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të