Sport

Rënditja tabelare e Superligës, pas takimeve të zhvilluara sot

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kanë përfunduar dy takimet e zhvilluara sot në kuadër të javës së dytë në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia.

Skuadra e Ballkanit u përkujdes për befasin e ditës pasi e ka mundur kampionin në fuqi Feronikelin me rezultatin 3:1.

Golat i shënuan, Baftiu (dy gola) dhe Krasniqi për Ballkanin, ndërsa golin e vetëm për Feronikelin e ka shënuar Neziraj.

Ndërsa në takimin tjetër ndërmjet Ferizajit dhe Gjilanit skuadra mysafire ka shënuar fitore tē thellë me rezultatin 0:3.

Golat i shënuan Januzi, Progni dhe Busic. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv