Sport

Rënditja tabelare e Superligës, pas takimeve të sotme

Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e orës 15:00 në Superligën e Kosovës në futboll, të vlefrshme për xhiron e pestë.

Ballkani e ka demoluar Drenicën në shtëpi me rezultatin 5:0.

Dy golësh realizoi Mirlind Daku dhe Armend Thaqi, dhe një gol Arbër Prekazi.

Prishtina dhe Llapi luajtën pa gola.

Kujtojmë, që ndeshja e parë e ditës së sotme ishte Feronikeli – Drita që u mbyll 1:2.

Rënditja tabelare.

Ballkani 13 pikë, Arbëria 8, Drita 6, Trepça 89 6, Feronikeli 5, Prishtina 5, Gjilani 5, Drenica 5, Besa 3, Llapi 1.

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani po feston fitoren në një kafene, Ismet Munishi pritet si një hero

Sport

Hyseni: Nuk bëmë paraqitje të mirë, ja se çfarë do ndodhë me Mezanin

Sport

Rezultatet e plota të xhiros së gjashtë në Ligën e Parë

Sport

Idrizi: Ishim më të mirë se Gjilani, ky talent i yni do jetë nga më të mirët në Kosovë