Sport

Renditja tabelare e Superigës

Janë zhvilluar vetëm gjysma e ndeshjeve në kuadër të xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll, derisa rrjedhimisht ka patur jo pak ndryshime në renditjen tabelare, shkruan Gazetasheshi.com.

Fitorja e Prishtinës ndaj Besës në shtëpi, u ka mundësuar kryeqytetasve të lëvizin në klasifikim, teksa tashmë me tetë pikë ndodhen në pozitën e tretë të renditjes tabelare.

Me tetë pikë, mirëpo disa pozita më poshtë ndodhet edhe skuadra e Drenicës, e cila tashmë e ka lënë Llapin në pozitën e fundit të renditjes tabelare me vetëm një pikë.

Renditja momentale në Superigë:

Postime të ngjajshme
Sport

A do të luaj Myrto Uzuni sonte kundër Barcelonës?

Sport

Dallku dhe Tamniku në procedurë displinore

Sport

Superliga e Kosovës rikthehet në aksion

Sport

Liga e Kampionëve: Edicioni i ri fillon sonte me disa super ndeshje