Sport

Renditja pas javës së gjashtë në Superligën e futsallit

Kanë përfunduar disa prej ndeshjeve të javës së gjashtë në Superligën e futsallit, teksa disa të tjera janë shtyer përshkak të rasteve pozitive tek Mabetex Prishtina, raporton Gazeta Olle.

Ndeshja derbi mes Liburnit dhe kryeqytetasëve të Mabetex u shty ani pse ishte paraparë të luhej këtë mesjavë, e me këtë rast Prishtina 01 ka marrë kreun e tabelës me gjashtë fitore në po aq ndeshje.

Së fundmi “01-shat” mposhtën skuadrën e Liqenit nga Drenasi.

Në fund të tabelës vazhdon të mbetet Prizreni si skuadra e vetme pa pikë në këtë sezon.

Tabela pas javës së gjashtë:

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë